Knihy | Bücher

book1

Hvězda kruhu knížat

Příběh pouhých dvou měsíců z léta roku 1091 vtáhne čtenáře do bojů, intrik a střetů této doby, které však vyvrcholily zcela nečekaným rozuzlením.


FREE DOWNLOAD PDF

 


book1

 

Ein Stern im Kreise der Fürsten

Die Geschichte spielt sich innerhalb von Monaten im Jahr 1091 in Böhmen und Mähren ab und zieht den Leser in Kämpfe, Intrigen und Interessenskonflikte dieser Zeit, die sich jedoch in einer unerwarteten Wendung auflösen.

 

FREE DOWNLOAD PDF

 

 


24

.

Smrt Konráda Brěnského

V knize Aleše Novotného Smrt Konráda Brněnského se proplétají tři základní linie: detektivní zápletka sleduje podivné vraždy nezletilých chlapců, historická linka přibližuje spor o nástupnictví po smrti krále Vratislava II. a nechybí tu ani milostný příběh. Jedná se o mnohotvárnou fresku, která ve čtyřech oddílech pojmenovaných podle ročních období zpřítomňuje dění v roce 1092 v Čechách a na Moravě, ale zároveň evokuje dramatický průběh dějinných událostí i v širším evropském kontextu. Průvodcem je královský šašek Janek, původem Ital zdomácnělý v Praze, který je díky své obratnosti tělesné i slovní schopen pronikat do tajů vnitřní politiky i rozkrýt záhadu kupících se vražd. Vtipně inscenované dialogy, napětí a v neposlední řadě poučení dělají z románu atraktivní a podnětnou knihu. Kliknutím sem si koupite knihu od Albatros Media.


24

Der Tod des Konrad von Brünn

Ein vielschichtiges Fresko, das in vier Kapiteln, den vier Jahreszeiten folgend, die Geschehnisse des Jahres 1092 in Böhmen und Mähren vergegenwärtigt, und zugleich den dramatischen Verlauf der Geschichte in einem breiteren europäischem Kontext aufzeigt.


FREE DOWNLOAD PDF